اخبار

سهم آمازون از بازار اسپیکرهای هوشمند نسبت به یک سال پیش نصف شده است

ارسال شده در اردیبهشت ۲۸, ۱۳۹۷ در ۵:۱۳ ق.ظ توسط / دیدگاه‌ها برای سهم آمازون از بازار اسپیکرهای هوشمند نسبت به یک سال پیش نصف شده است بسته هستند

بنابر آمار تازه موسسه تحلیلی Strategy Analytics، طی سه ماهه نخست سال جاری میلادی بالغ بر ۹٫۲ میلیون اسپیکر هوشمند به فروش رفته است. آمازون با عرضه ۴ میلیون دستگاه در سه ماهه ژانویه تا مارس کماکان بازیگر اصلی این بازار باقی مانده و ضمنا دو برابر دیوایس بیشتر نسبت به همین بازه در سال گذشته میلادی روانه بازار کرده است.
اما علی رغم این رشد، سایر تولیدکنندگان عملکرد بهتری داشته اند و سهم ۸۱٫۸ درصدی آمازون از بازار در سه ماهه نخست سال ۲۰۱۷، حالا به ۴۳٫۶ درصد رسیده است. یگی از تولیدکنندگانی که عملکردی بهتر نسبت به آمازون در سه ماهه اخیر داشته، گوگل است. این کمپانی با عرضه ۲٫۴ میلیون دستگاه به جای ۳۰۰ هزار دستگاه عرضه شده در سه ماهه ابتدایی ۲۰۱۷، رشد شگفت انگیز ۷۰۹ درصدی را تجربه کرد.

در این بین، کمپانی چینی علی بابا (با سهم ۷٫۶ درصدی از بازار) ۷۰۰ هزار اسمارت فون عرضه کرد، اپل (با سهم ۶ درصدی) به عرضه ۶۰۰ هزار اسپیکر هوم پاد رضایت داد و شیائومی هم با ۲۰۰ هزار اسپیکر، پرونده سه ماهه نخست سال را بست؛ نکته مهمی که درباره این سه کمپانی وجود دارد آن است که هیچ کدام ۱ سال پیش اسپیکر هوشمندی برای عرضه نداشتند.
بعد از این ها، سایر تولیدکنندگان مسئولیت عرضه ۱٫۳ میلیون اسپیکر هوشمند باقی مانده را برعهده داشتند؛ این تولیدکنندگان به صورت کل ۱۳٫۸ درصد از بازار را مال خود کرده اند و بهبودی ۸۰۶ درصدی در عملکرد را پشت سر گذاشته اند. ناگفته نماند که طی سه ماهه ابتدایی ۲۰۱۷، تنها ۲٫۴ میلیون اسپیکر هوشمند به بازار عرضه شد و مقایسه این رقم با آمار اخیر، خود گویای وضعیت بهتر بازار و استقبال بیشتر مخاطبان است.
The post سهم آمازون از بازار اسپیکرهای هوشمند نسبت به یک سال پیش نصف شده است appeared first on دیجیاتو.
Source: مایکروسافت