سوالات متداول

سوالات متداول (مطالعه فرمایید)

.۱    لایسنس چیست ؟
به طور کلی، مجوز قانونی استفاده از یک محصول را لایسنس گویند . کد یا شناسه فعالسازی ، که برای فعالسازی و یا به روز رسانی یک نرم افزار برای همیشه یا مدتی معین استفاده می شود.
۲٫    آیا می توانم لایسنس خریداری شده از شما را بر روی نسخه هایی که مستقیما” از مایکروسافت دانلود کرده ام فعال کنم ؟
بلی،لایسنس های تهیه شده از ما به روی دیسک های  دریافت شده از سایت مایکروسافت قابل نصب و فعالسازی هستند .
۳٫    در صورت خرید محصول از چه طریق و در چه مدتی به دست من میرسد ؟
سه روش خرید از ما قابل انجام است :
۱٫ اگر تنها لایسنس را خریداری کرده اید (نسخه های بدون جعبه) ، از طریق ایمیلی که در پنل کاربری وارد کرده اید لایسنس محصول مربوطه را به همراه لینک دانلود دریافت می کنید .
۲٫ اگر محصول را به صورت بسته بندی خریداری کرده اید، در  تهران و اصفهان از طریق پیک و در دیگر مناطق کشور از طریق پست ویژه یکروزه به طور رایگان ارسال می گردد
۳٫ برای آن دسته از مشتریانی که قصد خرید عمده محصولات را به صورت سازمانی دارند، در صورت لزوم می توانند در جلسه ای حضوری در دفتر به این مورد اقدام فرمایند .
۴٫    لایسنس ها چند نوع هستند و هر کدام چه خصوصیاتی دارند ؟
به طور کلی محصولات مایکروسافت دارای سه نوع لایسنس هستند:

لایسنس های OEM-Original Equipment Manufacturer  :
-این لایسنس ها کاملا” اورجینال بوده و از طرف شرکت اصلی تولید کننده صادر می گردند .
-از زمان صدور لایسنس ۳۶۵ روز اعتبار دارند اما به دلیل فاصله زمانی میان زمان صدور لایسنس تا زمان    فروش کمتر از یک سال اعتبار دارند .
-در صورت تعویض مادر برد لایسنس غیر فعال می شود .
-در صورت پاک شدن ویندوز لایسنس امکان فعالسازی مجدد ندارد (تنها یکمرتبه امکان فعالسازی دارند)
توجه داشته باشید هیچ کدام از محصولات ارایه شده از طرف ما  از نوع OEM نمی باشند . و تماما” از انواع مادام العمر هستند و هیچ گونه محدودیت زمانی برای استفاده ندارند .

لایسنس های  Retail :
– این لایسنس ها مادام العمر بوده و هیچ گونه محدودیتی در زمان استفاده انها بر روی سیستم شما وجود ندارد
– این لایسنس ها را می توان به دفعات بر روی سیستم خود نصب و راه اندازی کرده و در صورت پاک کردن نرم افزار خود می توانید مجددا آنرا فعالسازی کنید .
– با تهیه ی این نمونه از لایسنس ها می توانید حتی مادربرد خود را نیز تعویض نمایید . برای این منظور تنها کافی است پیش از تعویض مادربرد بوسیله نرم افزار  Skype با قسمت  Activation Center  مایکروسافت تماس گرفته و یا با بخش پشتیبانی تماس حاصل کنید  . به این ترتیب لایسنس شما بدون هیچگونه هزینه ای بر روی سیستم جدید قابل استفاده است .

لایسنس های MSDN  :
– این گونه از لایسنس ها مادام العمر بوده و همچون لایسنس های Retail محدودیت زمانی ندارند .
– این لایسنس ها تنها یکبار قابلیت نصب و فعالسازی بر روی یک سیستم را دارا هستند . برای نصب مجدد شما  تنها می توانید از سیستم خود Backup تهیه کنید.

۵٫    تفاوت میان لایسنس های  MSDN  و OEM  در چیست ؟
همانطور که از پاسخ سوال پیشین بر می آید تفاوت این دو نوع لایسنس در مدت زمان اعتبار لایسنس است . لایسنس OEM  دارای اعتبار یکساله ولی MSDN مادام العمر می باشد .
توجه داشته باشید هیچ کدام از محصولات ارایه شده از طرف ما  از نوع OEM نمی باشند . و تماما” از انواع مادام العمر بوده و محدودیت زمانی ندارند .
۶٫    در صورت استفاده از لایسنس ها بر روی چند سیستم چه پیش می آید ؟
اگر از نسخه های چند کاربره استفاده می کنید، به تعداد کاربر ها میتوان ان لایسنس را بر روی همان تعداد سخت افزار فعال ساخت .
اما اگر تعداد کاربر ها در زمان خرید ذکر نشده است ، این لایسنس تنها بر روی یک سخت افزار (مادربرد) فعال می شود؛ و اگر بر روی چند سیستم استفاده شود، تمامی لایسنس ها از طرف شرکت مایکروسافت در کمتر از یکسال بعد از فعالسازی بسته (Block) خواهند شد . و لایسنس دیگر قابلیت استفاده را نخواهد داشت .
۷٫    از چه طریقی امکان استعلام اصل بودن لایسنس وجود دارد ؟
راه های مختلفی از طرف شرکت مایکروسافت برای این منظور وجود دارد، از جمله این راه ها می توان به موارد زیر اشاره کرد :
-استفاده از نرم افزار مایکروسافت به نام Volume Activation Management  که میتوانید مستقیما این نرم افزار را از سایت مایکروسافت دانلود کرده و اصل بودن لایسنس خود را استعلام نمایید .
– استعلام مستقیم و تماس با بخش پشتیبانی مایکروسافت
– Active  شدن نرم افزار مستقیما” پس از نصب آن بدون نیاز به اجرای هرگونه کرک . این مورد زمانی صادق است که نرم افزار مستقیما از لینک مایکروسافت دانلود شده باشد و یا همان فایل دانلود شده بر روی دیسک مستقیما” رایت شده و مورد استفاده قرار گیرد .
۸٫    از چه طریقی می توانم لایسنس را دریافت کتم ؟
رجوع شود به پاسخ سوال شماره ۳
۹٫    تفاوت میان محصولات فقط دارای لایسنس و بسته بندی شده انها به چه صورت است ؟
تفاوت تنها در وجود دیسک نصب بر روی DVD است . محصولات بسته بندی شده برای آن دسته از کاربرانی مناسب است که دسترسی به اینترنت  با سرعت مناسب ندارند .اما آن دسته از کاربرانی که می توانند فایل هایی در حجم یک DVD را با سرعت مناسب دانلود کنند مناسب تر است که مستقیما از لینک مایکروسافت که از ما دریافت می کنند اقدام نمایند تا هم اطمینان بیشتری برای خریدار باشد و هم هزینه محصول کمی کاهش یابد و هم در زمان صرفه جویی شود .
۱۰٫    گارانتی محصولات به چه شکل است ؟ ( زمان گارانتی و قوانین آن )
تمامی محصولات مادام العمر هستند و همینطور گارانتی آنها مادام العمر می باشند . در ضمن پشتیبانی فنی رایگان برای نصب و فعالسازی به مدت یک سال ارایه می شود .
۱۱٫    چگونه می توانم از خدمات پشتیبانی ای تی ریسرچز بهره مند شوم؟
پشتبانی فنی رایگان به صورت تلفنی در زمینه نصب و فعالسازی به مدت یک سال ارایه می شود. برای دریافت پشتیبانی می توانید همه روزه حتی روز های تعطیل تا ساعت ۱۰ شب با مرکز پشتیبانی و پاسخگویی  ۰۳۱۹۵۰۱۴۹۴۷ تماس حاصل فرمایید
۱۲٫    آیا تحویل محصول به شکل حضوری مقدور است ؟
برای آن دسته از مشتریانی که قصد خرید عمده محصولات را به صورت سازمانی دارند، در صورت لزوم  می توانند در جلسه ای حضوری در دفتر به این مورد اقدام فرمایند .
۱۳٫    آیا در صورت نصب و فعالسازی محصولات اصل (لایسنس دار) از جمله Windows  میتوانم نرم افزار های کرک شده نصب کنم ؟
بلی ، اما پیشنهاد می شود قابلیت آپدیت نرم افزار های کرک شده محصولات مایکروسافت را از قسمت تنظیمات غیر فعال سازید . لازم به ذکر است استفاده از نسخه های کرک شده نرم افزار های مایکروسافت ممکن است باعث بلاک شدن لایسنس ویندوز گردد.
۱۴٫    نسخه های متنوعی از محصولات در وبسایت ارایه شده است، تفاوت های این نسخه ها در چیست و چه نسخه ای برای من مناسب تر است ؟
هر یک از نسخه ها برای استفاده دسته مناسبی از کاربران طراحی شده اند، اطلاعاتی در مورد هر یک از ویرایش های نرم افزار در قسمت فروشگاه آمده است، برای اطلاع کامل از تفاوت نسخه ها می بایستی به وبسایت مایکروسافت رجوع کنید و یا با بخش پشتیبانی تلفنی و یا آنلاین تماس بگیرید.
۱۵٫    اگر در هنگام نصب یک محصول به مشکلی برخورد کردم، لایسنس مربوط به آن محصول بی اعتبار می شود ؟
خیر
۱۶٫    نحوه فعالسازی لایسنس های مربوط به یک محصول به چه شکلی انجام می شود ؟
بسته به نوع محصول خریداری شده کد فعالسازی برای شما ارسال می شود . کد فعالسازی محصولات مایکروسافت را بایستی مستقیما” در کادر ورود لایسنس در هنگام نصب وارد کرده و برای تکمیل فعالسازی به اینترنت متصل شوید، همچنین می توانید برای فعالسازی بدون اینترنت از طریق شماره تماس مرکز فعالسازی مایکروسافت اقدام کنید.
۱۷٫    دلیل تخفیف های موجود در سایت در چیست ؟ و تفاوت انها با محصولات دیگر فروشندگان در چیست؟
محصولات ارایه شده توسط ما به طور مستقیم و بدون وجود هیچ گونه واسطه ای (از طریق لندن) از مایکروسافت به تعداد عمده خرید می شوند، این موضوع دلیل اصلی تفاوت قیمت ها با قیمت های تک فروشی است که به خریداران عادی ارایه می گردد.
۱۸٫    آیا امکان پرداخت امن وجه لایسنس از طریق درگاه های پرداخت بانکی به صورت آنلاین وجود دارد؟
بلی، شما می توانید مبلغ محصول مورد نظر را از درگاه بانک سامان  پرداخت کنید .
۱۹٫    خرید از سایت شما به چه صورت ممکن است ؟
به راحتی با ساخت یک اکانت میتوانید محصول مورد نظر را به سبد خرید خود اضافه کنید و فرآیند خرید را مشابه تمامی فروشگاه های اینترنتی تکمیل کنید
۲۰٫    چه مدت زمان باید منتظر دریافت لایسنس باشم؟
در صورت خریداری بسته بندی با فاصله زمانی حداکثر یک روز به صورت پست ویژه هوایی ارسال می شود .
ولی در صورت خرید لایسنس مورد نظر، لایسنس محصول بین ۱۵ الی ۲۰ دقیقه به ایمیل شما ارسال می شود .
۲۱٫    سوالات دیگری دارم، چگونه می توانم آن را مطرح نمایم؟
بخش پشتیبانی ۰۲۱۲۸۴۲۸۲ جوابگوی سوالات شما هستند . همچنین می توانید در بخش “ارتباط با ما” از راه های مختلف سوالاتتان را با ما در میان بگذارید .
۲۲٫    در انتخاب نوع نرم افزار مطمئن نیستم … . به چه شکلی می توانم تصمیم درستی اتخاذ کنم ؟
می توانید در تمامی روز های هفته (حتی روز های تعطیل) از ساعت ۸ الی ۱۰ شب با مرکز پشتیبانی ۰۲۱۸۸۶۲۷۵۲۱ تماس حاصل فرمایید و یا از طریق ایمیل سوالات خود را در میان بگذارید.
۲۳٫    امکان خرید اینترنتی ندارم . چگونه می توانم خرید کنم ؟
در صورت مقدور نبودن خرید اینترنتی با امور مالی شماره تماس ۰۳۱۹۵۰۱۴۹۴۷ تماس حاصل فرمایید
۲۴٫    شرایط همکاری با شما چگونه است ؟
شما برای این منطور می توانید به بخش ” اخذ نمایندگی” سایت مراجعه کنید و بعد از تکمیل فرم با شماره ۰۲۱۸۸۶۲۷۵۲۱ امور نمایندگی تماس بگیرید.
۲۵٫    اگر برای فعالسازی لایسنس با مشکلی مواجه شدم ،چه اقدامی باید انجام دهم ؟
از طریق یکی از شماره تلفن های مربوط به بخش پشتیبانی با همکاران متخصص ما تماس بگیرید تا در اسرع وقت مشکلات موجود برطرف شوند .
۲۶٫    چه نسخه ای از ویندوز برای من مناسب تر است ؟

 اگر از سیستم خود استفاده ی خانگی در حد مروز صفحات وب و استفاده از چند نرم افزار ساده را دارید و سیستم شما سخت افزار بروزی ندارد  نسخه ی Home برای شما مناسب است .
اما اگر از سیستم خود انتطاری در حد استفاده دست کم نیمه حرفه ای دارید و از نرم افزار های حجیمی مانند نرم افزار های گرافیکی  و بازی های رایانه ای و یا نرم افزار های محاسباتی مانند متلب استفاده می کنید و یا برنامه نویسی انجام میدهید و یا اینکه سخت افزار قوی و بروزی دارید که از پردازنده های چند هسته ای جدید بهره می برد،  نسخه ی Pro توان به مراتب بیشتری دارد و در ضمن امکانات امنیتی این نسخه بالا تر است
در نهایت اگر سیستم شما جزو بروز ترین سیستم های موجود است یا اجرای نرم افزار های سنگین را از سیستم خود انتظار دارید  و یا اگر از سیستم خود در محیط های سازمانی و شبکه های یکپارچه  استفاده می کنید گزینه ی Enterprise بهترین گزینه است . این نسخه کامل ترین نسخه ویندوز می باشد.